Rekord trasy w Żywcu!

Blisko 2200 miłośników biegania wyruszyło z Żywieckiego Rynku w trasę 23. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego

Jako pierwszy na metę  przybiegł Kenijczyk Ezekiel Kipkorir. Dzięki niewiarygodnemu wynikowi (1:03:01) Kenijczyk ustanowił rekord trasy, który od 2022 roku należał do Tomasza Grycko z Władysławowa (1:05:54).

Kolejne miejsca również zajęli Kenijczycy. Drugi był Kiptoo Kimaiyo (1:04:45), a trzeci na metę przybył Laban Cheruiyot (1:06:34). Najlepszym z Polaków okazał się Mateusz Mrówka z Radlina, który zajął. 4 miejsce. Pokonanie trasy półmaratonu zajęło mu 1:08:25.

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie, z czasem 01:17:47, pojawiła się Mercy Chemutai z Kenii. Druga na mecie zameldowała się Sheila Chebet z rezultatem 01:18:00. Trzecie miejsce na podium przypadło Annie Pawlikowskiej z Kielc, która żywiecki półmaraton ukończyła z czasem 01:24:34.

Zawodników dopingowała publiczność, licznie zgromadzona na żywieckim rynku, oraz oczekująca na trasie biegu. Dodatkowo kapela góralska z Fundacji Górom dodawała wszystkim biegaczom pozytywnych wibracji podczas wydarzenia.

Kolejna okazja do przebiegnięcia PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego już za rok!